Afbeelding

Gemeente stelt 122.500 euro beschikbaar voor een leefbaar Pekela

Algemeen

PEKELA - Voor projecten die de leefbaarheid en sociale samenhang in Pekela versterken, is 122.500 euro beschikbaar gesteld door de gemeente Pekela. 

Vanaf 1 oktober kunnen stichtingen, verenigingen en bewonerscollectieven in de gemeente Pekela deze subsidie uit het Leefbaarheidsfonds aanvragen. Het geld komt uit de opbrengsten van twee zonneparken in Pekela.  Dit is de tweede ronde van het Leefbaarheidsfonds. Vorig jaar kregen 19 initiatieven een bijdrage. Het geld ging onder meer naar randprogrammering bij de jaarmarkten in Oude en Nieuwe Pekela, de bouw van een ontmoetingsplek in Boven Pekela en nieuwe tenten voor de scouting. Aanvragers krijgen maximaal 10.000 euro.

Steuntje in de rug

Wethouder Reiny Kuiper: ,,Goede ideeën van inwoners verdienen een kans. Het Leefbaarheidsfonds geeft hen een steuntje in de rug om plannen echt van de grond te krijgen. Vorig jaar kregen we een groot aantal uitstekende inzendingen om de leefbaarheid in Pekela te versterken, en dat willen we blijven stimuleren.”

Informatiebijeenkomst 

Initiatiefnemers die subsidie willen aanvragen, zijn welkom op één van de informatiebijeenkomsten. Die zijn op maandag 6 oktober om 19.30 uur in De Kiepe in Nieuwe Pekela en dinsdag 14 oktober om 19.30 uur in MFC De Binding in Oude Pekela. Tijdens deze bijeenkomsten legt de gemeente uit waarop gelet wordt bij de beoordeling en welke projecten de meeste kans maken.

Contactinformatie

Voor meer informatie over het Leefbaarheidsfonds en ondersteuning bij het indienen van aanvragen kunnen belangstellenden terecht op de gemeentelijke website www.pekela.nl/leefbaarheidsfonds. Men kan ook bellen naar 0597-617555 (vragen naar Anne Huizinga).