
Pekelder Windhonden Renclub bestaat 100 jaar
AlgemeenOUDE PEKELA - De Pekelder Windhonden Ren Club in Oude Pekela viert begin volgend jaar het 100-jarig bestaan.
De vereniging werd opgericht op 2 januari 1926. De vereniging werd opgericht op 2 januari 1926. Dat gebeurde destijds in Waterhuizen, onder de naam Noorder Windhonden Ren Club. Dat was zelfs de eerste Windhonden Ren Club van Nederland. In die tijd werden er namelijk vooral in Groningen en Drenthe wedstrijden met windhonden gehouden. Na de oorlog was de club voor het eerst gevestigd in Oude Pekela, op een voormalig voetbalveld. Daar werden later huizen gebouwd waardoor de club moest uitwijken naar onder andere Blijham. In de jaren zeventig kwam men echter weer in Oude Pekela terecht en in 1980 werd verhuisd naar de huidige locatie. Toen werd de naam ook gewijzigd in de Pekelder Windhonden Ren Club.
Eeuwfeest
Het eeuwfeest wordt zondag 4 januari gevierd met een receptie in de eigen kantine aan de Zaaiweg in Oude Pekela. Inmiddels is een commissie bezig met de voorbereiding van de feestelijkheden. Het jubileum wordt onder andere gevierd met een foto-expositie, een jubileumboek en een receptie. De ontvangst wordt opgesplitst in twee delen: van 14.00 tot 16.00 voor (oud)leden en vrijwilligers en van 16.00 uur tot 18.00 uur voor genodigden.
Op zaterdag 3 januari vanaf 10.00 uur wordt een speciale, internationale wedstrijd gehouden voor coursinghonden. Dit evenement vindt plaats op een weiland aan de D.H. Vinkersweg in Meeden.
Predicaat Koninklijk
In het kader van de 100e verjaardag is tevens een verzoek ingediend om voortaan het predicaat ‘koninklijk’ te mogen voeren. Mocht deze aanvraag worden gehonoreerd, dan organiseert de club later in het jaar een feestelijke uitreiking. Clubs en bedrijven in Nederland die de 100-jarige leeftijd bereiken mogen een dergelijk verzoek indienen. Uiteindelijk beslist de koning.







