
Filmflits Festival in Filmhuis vanBeresteyn
AlgemeenVEENDAM - In Filmhuis vanBeresteyn in Veendam wordt zondag 1 februari het Filmflits Festival gehouden. Dit eendaagse festival voor jong en oud viert de kracht van de korte film en laat zien hoe verhalen van slechts enkele minuten een diepe indruk kunnen achterlaten.
Tijdens het Filmflits Festival ontdekt het publiek een afwisselende selectie korte films van zowel opkomende makers als gevestigde talenten. Van gedurfde fictie tot grappige video’s: elke film nodigt uit om anders te kijken, te voelen en te denken.
Kinderen
In de ochtend is het festival speciaal gericht op kinderen van 6 tot en met 9 jaar. Vijf korte films prikkelen de fantasie, sluiten aan bij de leefwereld van kinderen en laten zien dat grote verhalen niet lang hoeven te duren. Van de sprookjesachtige animatiefilm Spring tot het verhaal over Nelson het Mini Varken.
Volwassenen
’s Middags gaat het festival verder met een programma voor volwassenen, waarin diverse genres en stijlen samenkomen. Zoals de komische film Het Rijexamen over de vijftigjarige Diana Roos, die voor de zesentwintigste keer rijexamen doet. Zij wordt opgescheept met een examinator die meer oog heeft voor de ruzie met zijn vrouw dan de weg. Een andere film die wordt vertoond is Nuisance Bear, over het kuststadje Churchill, in het noorden van Canada, dat langs de migratieroute van de ijsbeer ligt.
Het kinderprogramma start om 11.00 uur. Om 13.30 uur start het festival voor volwassenen. Kaarten zijn te koop via www.vanberesteyn.nl en de theaterkassa.







