
Pekela viert en herdenkt met uitgebreid activiteitenprogramma
AlgemeenPEKELA - Het Oranje Bevrijdings Comité Pekela heeft het programma voor de komende feest- en herdenkingsdagen rond. Er zijn activiteiten in aanloop naar Koningsdag, op Koningsdag zelf en op 4 mei.
Het uitgebreide activiteitenprogramma is vanmiddag al van start gegaan, met een miniconcert van amusementskoor De Zwalkers in de Clockstede in Nieuwe Pekela. Donderdag treedt het koor vanaf 14.00 uur op in Het Dokhuis in Oude Pekela. Zaterdag is er een koppeldarttoernooi en zondag een Koningsbingo, beide bij WSS.
Aubades
Koningsdag zelf start om 09.00 uur met het luiden van de kerkklokken, gevolgd door aubades bij De Riggel (09.00 uur), De Clockstede (09.45 uur) en het gemeentehuis (10.45 uur), met medewerking van muziekvereniging Excelsior en Scouting Pekela. Van 09.00 tot 12.00 uur is er een spelletjesochtend bij De Riggel in Boven Pekela, met muziek van draaiorgel de Zwarte Dorus. Om 19.30 uur is er een Koningsdagbingo bij Buurtvereniging Rondom ’t Veloat in Nieuwe Pekela.
Het programma gaat op 2 mei verder met een Oranje Bevrijdingsconcert in de Wedderwegkerk in Oude Pekela. Het Pekelder mannenkoor Albatros geeft vanaf 20.00 uur invulling aan het programma. Entreekaarten zijn gratis verkrijgbaar bij Boetiek Fleur en Bloemenshop Jolanda.
4 mei
Op 4 mei zijn er herdenkingen in Oude en Nieuwe Pekela. De herdenking in Oude Pekela start om 18.45 uur met een samenkomst in de Wedderwegkerk. Daarna volgt een stille tocht naar het monument aan de Burgemeester Van Weringstraat. Aan de plechtigheid aldaar wordt medewerking verleend door mannenkoor Albatros en Scouting Pekela.
De herdenking in Nieuwe Pekela start om 19.00 uur in de plaatselijke hervormde kerk. Ook na deze bijeenkomst volgt een stille tocht en wel naar het monument op de begraafplaats. Medewerking aan de herdenking daar wordt verleend door muziekvereniging Excelsior en Scouting Pekela.







