
MenzisFonds steunt sportclubs Veendam en Hoogezand
AlgemeenHOOGEZAND - Sportverenigingen VAS Veendam en Omloop 90 Hoogezand hebben een subsidie van 5.000 euro ontvangen van het MenzisFonds. Met het geld willen de verenigingen hun gezamenlijke project Samen in Beweging – Veendam & Hoogezand verder uitbreiden voor hartpatiënten en mensen met een andere chronische aandoening.
Het MenzisFonds is een initiatief van de Ledenraad van Coöperatie Menzis en ondersteunt lokale projecten die bijdragen aan meer beweging, gezonde voeding, mentale veerkracht en een gezonde leefomgeving. Dit jaar werden 17 initiatieven geselecteerd uit 141 inzendingen. Tijdens een recente bijeenkomst in Groningen presenteerden de organisaties hun plannen, waarna zij een financiële bijdrage ontvingen.
De cheque werd in ontvangst genomen door initiatiefneemster Anita en sportinstructeur Jan. Namens beide verenigingen sprak contactpersoon en subsidieaanvrager Ben zijn waardering uit voor de toekenning en de inspirerende uitreikingsavond.
De samenwerking tussen VAS Veendam en Omloop 90 Hoogezand begon eerder dit jaar tijdens de Nationale Beweegweek. Dankzij de subsidie kunnen de verenigingen vanaf het nieuwe seizoen een extra gezamenlijk sportuur organiseren, naast de bestaande trainingen op donderdagmiddag en -avond. Ook willen zij meer gezamenlijke sociale activiteiten opzetten, waarbij partners nadrukkelijk worden betrokken.
Het nieuwe sportseizoen begint op 20 augustus. Belangstellenden kunnen kennismaken tijdens de trainingen in de Kalkwijckhal in Hoogezand van 14.30 tot 15.30 uur of in de Sorghvliethal in Veendam van 19.00 tot 20.00 uur. Ook is het mogelijk enkele keren gratis mee te sporten.



