
Regio kleurt oranje: actie tegen vrouwengeweld
AlgemeenPEKELA/VEENDAM - De gemeenten Pekela en Veendam zeggen nee tegen geweld tegen vrouwen en sluiten zich aan bij de internationale campagne Orange the World.
Soroptimisten De Veenkoloniën heeft als club van vakvrouwen voor vrouwen het voortouw genomen om Stadskanaal, Pekela, Veendam en Westerwolde te enthousiasmeren om met deze campagne mee te doen. Tot en 10 december worden diverse gebouwen oranje verlicht.
In de gemeente Veendam wordt het gebouw van Compaen Welzijnswerk en het gemeentehuis verlicht en in Pekela is het gemeentehuis verlicht
Wereldwijd krijgt één op de drie vrouwen te maken met geweld. In Nederland is dat zelfs 45 procent van de vrouwen en meisjes. Om daar aandacht voor te vragen, is 25 november door de Verenigde Naties benoemd als de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen. De Orange the World-campagne, waar meer dan honderd landen aan meedoen, is op deze dag begonnen en zal eindigen op 10 december. Dit zijn de 16 Days of Action tegen geweld tegen vrouwen.
Het oranje uitlichten van een belangrijk gebouw of ander object door overheden is een vast onderdeel van Orange the World. De kleur oranje staat symbool voor een zonnige toekomst, vrij van geweld tegen vrouwen en meisjes. Internationaal kleurden eerder bijvoorbeeld Times Square, de Niagara Falls en de Brandenburger Tor al oranje. Zo laten overheden zien dat zij de strijd tegen geweld steunen.



