Sander Grupstra met zijn allereerste boek.
Sander Grupstra met zijn allereerste boek.

20-jarige Veendammer brengt boek uit

Algemeen

VEENDAM - Van de hand van de 20-jarige Sander Grupstra uit Veendam is vandaag het boek Poëzie, of nie? verschenen.


Het is een boek vol persoonlijk anekdotes, verhalen en gedichten, voortgekomen uit emoties, herinneringen en momenten met verschillende mensen.

Gedichten over liefde, dood en leven 

Al zijn hele leven is Grupstra veel aan het schrijven. Op de middelbare school kwam hij in aanraking met het literatuurgenre. Die interesse heeft zich later ontwikkeld in het schrijven van vele gedichten over onder andere de liefde, de dood en het leven. De teksten die hij in de afgelopen jaren heeft geschreven, bundelt hij nu samen in Poëzie, of nie?.

Volgens de jonge Veendammer zegt de titel van zijn eerste boek veel over de inhoud: ,,Iedereen kan en mag erin lezen wat diegene ziet. Voor de één is het poëzie en voor de ander niet.’’

‘Spannend maar ook heel tof’

Naast dat Sander Grupstra een opleiding volgt en muziek maakt, heeft het idee van het schrijven van een boek hem altijd al bezig gehouden. ,,Ik ben 20 geworden en dacht: waarom niet nu? De sprong in het diepe die je neemt bij het uitgeven van een boek is spannend, maar ook heel tof! Ik heb niks te verliezen. En het feit dat mijn meest waardevolle gedichten van de afgelopen jaren nu zijn vereeuwigd op papier, vind ik enorm mooi.’’

‘Gekke gedachte’

,,Ik hoop dat ik de mensen die het boek in ontvangst nemen kan raken met mijn woorden”, zegt de jonge dichter. ,,Het is een gekke gedachte dat ik deze gedichten zelf heb geschreven en nu op papier heb gezet. Ik ben er enorm trots op.”

Het boek is voor 13,95 euro te koop via onder andere sandergrupstra.nl.