Kansen op Groninger arbeidsmarkt: meer dan 10.000 vacatures
AlgemeenVEENDAM - Werkzoekenden hebben momenteel veel kansen op de Groninger arbeidsmarkt. Het aantal vacatures is gegroeid naar maar liefst 10.500.
Het UWV meldt dat er in Groningen momenteel sprake is van een krappe arbeidsmarkt. Na een voorzichtig herstel in het eerste kwartaal, trok de arbeidsmarkt in het tweede kwartaal verder aan. Een verdere daling van het aantal werkzoekenden en de stijging van het aantal vacatures zorgden ervoor dat de spanning op de arbeidsmarkt van april tot en met juni sterk opliep in Groningen. Het aantal openstaande vacatures steeg ten opzichte van een jaar geleden met 5.300 (102 procent) en in een groot gedeelte van de beroepsgroepen is er sprake van personeelstekorten.
Vrijwel alle sectoren en beroepsgroepen
De krapte in de arbeidsmarktregio Groningen zit op dit moment in vrijwel alle sectoren en beroepsgroepen. Vooral in techniek, ICT en zorg & welzijn is het voor werkgevers erg lastig om personeel te vinden. Hierdoor zijn beroepen in deze sectoren, zoals elektriciens, monteurs, programmeurs, systeemontwikkelaars, verzorgenden en verpleegkundigen erg kansrijk voor werkzoekenden en mensen die een nieuwe stap willen maken. UWV kan hierbij ondersteunen, via werk.nl of door persoonlijk contact op te nemen.
Doordat meer mensen werk vinden op de krappe arbeidsmarkt, neemt het aantal WW-uitkeringen de laatste periode af. In de arbeidsmarktregio Groningen waren er aan het begin dit jaar bijna 11.800 lopende WW-uitkeringen en eind september waren dat er 8.200.


