Landbouwers in Ommelanderwijk met de stamppotpakketten. Foto: Bert Woltjes.
Landbouwers in Ommelanderwijk met de stamppotpakketten. Foto: Bert Woltjes.

Landbouwers delen in Zuidwending en Ommelanderwijk stamppotpakketten uit

Algemeen

OMMELANDERWIJK - Landbouwvereniging Veendam en Ommelanden heeft zaterdag een kerstactie gehouden. Er werden in Zuidwending en Ommelanderwijk huis aan huis stamppotpakketten uitgedeeld. De ingrediënten zijn geproduceerd door boeren uit de buurt.


Deze actie is opgezet omdat de landbouw de oogst binnen heeft en de boeren in verbinding willen blijven met de omgeving. ,,Steeds vaker wordt er over boeren gepraat, zowel in Den Haag maar ook lokaal. Veel mensen hebben de wens om het systeem van de landbouw te veranderen, maar hebben geen idee wat boeren eigenlijk allemaal doen en waarom ze dat doen. Maar de producten die wij als landbouw produceren worden wel elke dag gegeten of gebruikt”, zegt secretaris Marijke Folkers namens de Landbouwvereniging Veendam en Ommelanden.

,,Daarnaast realiseren wij ons als landbouwsector ook dat we impact hebben op het leven van mensen”, gaat ze verder. ,,Soms ruik je boeren of rijden er trekkers door de dorpen. Wij vinden het belangrijk om te laten zien dat we als landbouw in contact willen blijven met onze omgeving en daarom hebben we deze actie opgezet.”