Afbeelding

Veel slecht geïsoleerde huizen in Pekela

Algemeen

OUDE PEKELA - Bijna 18 procent van de woningen in de gemeente Pekela is extreem slecht geïsoleerd. Dat blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en het CBS.

Sinds de sterk stijgende energieprijzen zijn veel huizenbezitters hun woning aan het verduurzamen. Toch is vandaag de dag nog ruim 1 op de 10 huizen in de provincie Groningen extreem slecht geïsoleerd. Deze energieslurpende woningen krijgen de minst groene energielabels F of G. Daarmee scoort Groninger slechter dan het landelijk gemiddelde van 8,2 procent.

Slecht gesteld aan de randen van de provincie 

Vooral aan de randen van de provincie is het percentage slecht geïsoleerde woningen hoog. Oost-Groningen spant de kroon. Zo heeft in Westerwolde bijvoorbeeld 22 procent van de woningen energielabel F of G. Pekela is nummer twee op deze ranglijst met 17,7 procent, gevolgd door Oldambt met 17,6 procent. Veendam kan met 10,8 procent veel betere cijfers overleggen. In Midden-Groningen is 11 procent van de woningen slecht geïsoleerd.

Wél een energiezuinige woning

Er is ook goed nieuws: ruim 31 procent van de huizenbezitters in de gemeente Pekela heeft wél een energiezuinige woning met het groene label A of B. Deze huizen zijn juist wel erg goed geïsoleerd, hebben zonnepanelen en gebruiken meestal een duurzame energiebron. In Veendam gaat het zelfs om bijna 40 procent en in Midden-Groningen heeft 44 procent van de woningen energielabel A of B.

Meer informatie over het onderzoek is te vinden op www.independer.nl