
Veendam pakt oversteek in centrum aan
AlgemeenVEENDAM - De voetgangersoversteek Bocht Oosterdiep-Kerkstraat in het centrum van Veendam wordt aangepakt.
Van de oversteek wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Voornamelijk door de op het parkeerterrein Molenstreek parkerende automobilisten, maar ook door de veelal wat oudere bewoners van de daarnaast gelegen appartementengebouwen. Door een deel van die bewoners wordt de betreffende voetgangersoversteek als onveilig ervaren. Daarbij wordt vaak gewezen op de hoge snelheid van het autoverkeer op het Bocht Oosterdiep, maar ook op de onopvallendheid van de oversteek.
63.000 euro
De oversteek wordt nu aangepakt. De gemeenteraad wordt maandag gevraagd in te stemmen met de aanleg van een snelheidsremmend plateau en de plaatsing van een verkeersregelinstallatie op deze plek. Hier is in totaal 63.000 euro mee gemoeid.
Wens gemeenteraad
Het college komt daarmee tegemoet aan een wens van de gemeenteraad. Eind vorig jaar drong politiek Veendam aan op een oplossing voor de als onveilig ervaren voetgangersoversteek. Met de aanleg van een plateau ter plekke van de oversteek wordt de snelheid van het autoverkeer geremd tot een voor de situatie wenselijke snelheid. Aanvullend wordt een verkeerslicht geplaatst.







