
Kindermuziekweek in vanBeresteyn
AlgemeenVEENDAM - In cultuurcentrum vanBeresteyn in Veendam wordt van 5 tot en met 14 april de Kindermuziekweek gehouden.
Ieder jaar wordt de Kindermuziekweek georganiseerd om de waarde van muziek door te geven aan de volgende generatie. ,,Muziek verbindt en van muziek word je blij”, zeggen de organiserende partijen. Dat zijn de MDT-school, het Veenkoloniaal Museum, de bibliotheek en theater vanBeresteyn.
Muzikaal kinderparadijs
Een van de hoogtepunten van de Kindermuziekweek vindt plaats op zaterdagmiddag 6 april. Van 13.00 tot 15.00 uur wordt de foyer van vanBeresteyn omgetoverd tot een muzikaal kinderparadijs voor kinderen tot en met 10 jaar. Er valt heel veel te ontdekken en proberen. Zo kunnen kinderen dansen in de silent disco, knutselen, op ontdekkingstocht gaan in het Muziekdoolhof, een eigen theatershow maken, meedoen aan een muzikale QR-codespeurtocht en ervaren hoe muzikaal Robot Dash is. Deelname aan deze activiteiten is gratis en aanmelden niet nodig.
Aansluitend kunnen bezoekers naar de kindervoorstelling Hup Herman! gaan. Het gaat om een feestelijke voorleesopera die de fantasie van jong en oud prikkelt. Tickets voor Hup Herman! kunnen besteld worden via theater vanBeresteyn.
Reuzenblokfluit
De rest van de Kindermuziekweek worden ook leuke activiteiten georganiseerd. In de bibliotheek van Veendam wordt vrijdag 5 april van 15.00 tot 16.00 uur een demonstratie met een reuzenblokfluit gehouden. Ook kunnen kinderen dan muziek maken met de programmeertaal Scratch. En gedurende de Kindermuziekweek kan meegedaan worden aan de al benoemde QR-speurtocht. Aanmelden voor de reuzenblokfluit en Scratch kan via de site van de bibliotheek.
Muziekschool
Leerlingen van de Muziek-, Dans- en Theaterschool mogen van 5 tot en met 14 april gratis een vriendje of vriendinnetje meenemen naar de muziekles. En woensdag 10 april is er van 15.00 tot 17.15 uur een open les ABC-muziek.







