De 95-jarige moeder van Rink Oosting kreeg ook een boek uitgereikt. Rechts burgemeester Pleyte. Foto: Bert Woltjes.
De 95-jarige moeder van Rink Oosting kreeg ook een boek uitgereikt. Rechts burgemeester Pleyte. Foto: Bert Woltjes.

Boek ‘Veendam – Wat verdween en weer verscheen’ gepresenteerd

Algemeen

VEENDAM - Het boek Veendam – Wat verdween en weer verscheen is onlangs gepresenteerd. Het gaat om een publicatie van de Veendammer amateurhistoricus Rink Oosting. 

Vijf thematische fotoboeken met oude prenten. Rink Oosting stelde ze ruim vijftien jaar geleden samen en ze waren een groot succes. Sindsdien verscheen er geen boek meer van deze Veendammer amateurhistoricus. Maar de geschiedenis van zijn geboorte- en woonplaats was hem wel blijven boeien en nu is er een nieuw boek van hem: Veendam – Wat verdween en weer verscheen. 

Stroomversnelling 

Jan Hiemstra van de Primera in de Winkler Prinspassage bracht de realisatie in een stroomversnelling. Hiemstra: ,,Over de Veendammer geschiedenis is al jaren niets in boekvorm verschenen, terwijl er wel veel vraag naar is. Het werd dus tijd.” Hiemstra bracht Oosting in contact met Jo Tingen in Wildervank. Zijn bedrijf gaf in de afgelopen jaren negen dorpsgeschiedenisboeken uit, allemaal opgemaakt door de creatieve Veendammer vormgever Erwin Lammerts van Puntgaaf Reclame & Vormgeving. Tingen en Lammerts zagen medewerking aan het boek van Rink Oosting wel zitten, waarna de bal ging rollen.

Tijdreis door de Parkstad

Jo Tingen: ,,Veendam – Wat verdween en weer verscheen is een toegankelijk boek. Een inleiding, vele onbekende foto’s en begeleidende teksten vertellen en tonen hoe een bepaald gebied in de loop der jaren is veranderd. De oudere inwoner zal zeggen: ‘Dat het daar zo was, dat weet ik ook nog wel’. De nieuwkomer zal zijn of haar wenkbrauwen fronzen. Want wegen en bebouwing; het is in de loop der jaren allemaal zo anders geworden. Het speciale van dit boek is het tonen van ontwikkelingen. Actuele foto’s laten zien hoe het nu is. Op vijf historische beelden ziet de lezer hoe de huidige situatie in de loop der jaren, zeg maar in de afgelopen 125 jaar, is ontstaan.” Al met al een kleine tijdreis door de Parkstad.

Eerste exemplaar

Burgemeester Annelies Pleyte ontving het eerste exemplaar van het boek Veendam – Wat verdween en weer verscheen. De 95-jarige moeder van Rink Oosting kreeg ook een boek uitgereikt. ,,Wat dit boek extra bijzonder maakt, is dat het ons laat zien dat geschiedenis nooit helemaal verdwijnt. Zelfs als een gebouw wordt afgebroken of een plein opnieuw wordt aangelegd, blijven de herinneringen en de verhalen die daarmee verbonden zijn”, aldus de burgemeester.