Zicht op de bouwlocatie aan de Sorghvlietlaan in Veendam.
Zicht op de bouwlocatie aan de Sorghvlietlaan in Veendam.

Bouw appartementen op voormalig busstation in Veendam van start

Algemeen

VEENDAM - De bouw van 32 appartementen aan de Sorghvlietlaan in Veendam is gestart. Het complex komt te staan op de plek van het oude busstation van Arriva. 

De gemeente Veendam en Acantus werken samen aan de herontwikkeling van deze locatie: de oude Arriva-locatie tussen de brandweerkazerne en de Ovonde. Het nieuwe gebouw krijgt zes woonlagen en biedt ruimte voor 1- tot 3-persoonshuishoudens, met een middeninkomen. De verwachte oplevering van de appartementen is in oktober. 

Veel vraag

Wat het project voor Acantus bijzonder maakt, is dat het om middenhuur-appartementen gaat. Er is veel vraag naar comfortabele woningen voor kleine huishoudens. Met de bouw van dit complex voorziet Acantus in de woonvraag van een bredere groep woningzoekenden. En wil de corporatie bijdragen aan het woonplezier in Veendam.

Twee jaar geleden is het gebied rond de Arriva-locatie ontwikkeld. De riolering en het wegdek zijn vervangen. Daarnaast heeft de gemeente het gebied rond de Sorghvlietlaan heringericht. Met de aanleg van een ovonde, nieuwe parkeerplekken en veilige fietsroutes is de realisatie van het wooncomplex op de plek van het voormalige busstation het sluitstuk van het project. De gemeente en Acantus hechten veel waarde aan de kwaliteit van het gebouw en het groen rondom. 

Meer informatie 

Meer informatie over de voortgang van de bouw en de verhuur van de appartementen, is te vinden op de website van Acantus: www.acantus.nl/arrivalocatie.