Damacota ontdeed zich zaterdag in eigen huis van Meeden. Foto: Bert Woltjes.
Damacota ontdeed zich zaterdag in eigen huis van Meeden. Foto: Bert Woltjes.

Damacota doet goede zaken met forse zege op concurrent Meeden

Sport

NIEUWE PEKELA - Damacota heeft zaterdag uitstekende zaken gedaan in de strijd om de nacompetitieplaatsen. Streekgenoot en concurrent Meeden werd met maar liefst 5-1 verslagen.

Dankzij de twaalfde zege van het seizoen staat Damacota nu op de derde plaats in de vijfde klasse F. Deelname aan de nacompetitie lonkt, waarin promotie naar de vierde klasse is verdienen. Op dat niveau kwamen de Pekelders in het seizoen 1997/98 voor het laatst uit... Meeden is nu terug te vinden op de vijfde plek. De vierde stek is theoretisch nog haalbaar en die positie zou aan het einde van de rit ook nacompetitievoetbal kunnen opleveren.

Rake kopbal

Voor Meeden en Damacota stond er dus wel wat op het spel. De bezoekers lieten in het eerste gedeelte van de eerste helft hun beste spel van de middag zien en het was dan ook niet verwonderlijk dat Meeden in die fase tot scoren kwam. De rake kopbal van Jay van Weerden betekende de 0-1. Meeden kon deze voorsprong niet vasthouden. In de slotfase van de tweede eerste helft sloeg Damacota namelijk tweemaal toe, onder andere vanaf de stip. 

Drie keer Aaron Meijerhof

Na een uur spelen werd het 3-1 en daarmee was het duel gespeeld. In het vervolg liep Damacota eenvoudig uit naar een 5-1 zege. Grote man was Aaron Meijerhof met drie goals. Rodney Meijer was eveneens trefzeker en Wylan Molema vond met een rake volley het doel.

‘Trots op mijn ploeg’

Damacota-trainer Kor Schreuder is uiteraard tevreden met de verrichtingen van zijn ploeg. ,,Ik ben trots op mijn ploeg, dat ze zoveel inzet, strijd en passie hebben geleverd. We waren de hele wedstrijd de bovenliggende partij en hebben terecht gewonnen.” Meeden en Damacota komen pas op 13 mei weer in actie. Meeden neemt het dan op tegen de zaterdagvoetballers van Muntendam, Damacota treft titelkandidaat Scheemda. ,,Dan moeten we het helaas zonder onze topscorer Aaron Meijerhof doen. Hij kreeg tegen Meeden geel en is nu geschorst. We zullen tegen Scheemda onze huid echter zo duur mogelijk gaan verkopen”, aldus Schreuder.