Holland Mania in Veenkoloniaal Museum

Algemeen

VEENDAM - In het Veenkoloniaal Museum in Veendam wordt vrijdag 11 november de expositie Holland Mania geopend. De opening wordt verricht door Agrita Tipane, directeur van het Riga Art Nouveau Centre.

Het Veenkoloniaal Museum werkt sinds 2006 nauw samen met musea in de stad Riga. Wat de Oost-Groningers bij het eerste bezoek opviel, was de voorliefde voor Hollandse motieven in historische keukens.

Enorm populair

De oudere generatie kent allemaal nog wel: het bekende keukenrekje, waar achter een geborduurd kleedje de vaat- en hand­doeken hingen. In de periode van 1898 tot aan de jaren twintig was keukentextiel met Nederlandse motieven ook enorm populair in de keukens van de appartementen van de bruisende stad Riga. 

Koeien en molens 

In de hal van het appartementengebouw waar nu het Riga Art Nouveau Centre is ondergebracht, zijn zelfs muurschilderingen met Hollandse motieven te zien. Zeilschepen, koeien en natuurlijk molens sieren de entree. Waarom waren deze motieven rond 1900 zo populair? Ontdek het in deze tentoonstelling vol met kunst & kitsch, handdoekrekjes, tulpen en Volendam.

Aanmelden

Holland Mania is te zien van 11 november tot en met 12 maart. Het programma rond de officiële opening start om 19.30 uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via info@veenkoloniaalmuseum.nl of 0598-264224