
Midden-Groningers veiliger en langer op de fiets
AlgemeenMUNTENDAM - Met verschillende fietsactiviteiten voor zestigplussers wil de gemeente Midden-Groningen mensen stimuleren langer en veiliger te fietsen. De gemeente heeft nu ook een driewieler en duofiets beschikbaar gesteld aan haar inwoners.
Vanuit het programma Doortrappen stimuleert de gemeente inwoners om zo lang mogelijk te blijven fietsen. Door vaker te fietsen voelen mensen zich vaak gezonder, blijven ze langer mobiel en zelfredzaam, is daarbij de achterliggende gedachte. Maar sommige doelgroepen zijn ook kwetsbaar in het verkeer. Daarom helpt dit programma ook en veilig te blijven fietsen.
Fietsclinics
Zo zijn er vorig jaar verschillende Doortrappen-fietsclinics georganiseerd en kregen senioren handige tips over veilig fietsen. Verder konden mensen ook een proefrit maken op een driewielfiets en was er de mogelijkheid om gezellig met anderen een route te fietsen door het Groninger landschap. Meer informatie over Doortrappen is te vinden op www.doortrappengroningen.nl.
Driewieler
Niet iedereen is fysiek in staat om zelf te fietsen. Om deze inwoners ook te ondersteunen om te kunnen blijven fietsen, heeft Louwman Care een driewieler aangeboden aan de gemeente Midden-Groningen. Op deze manier kunnen inwoners met een beperking ook blijven fietsen en in de frisse lucht genieten van de omgeving.
Duofiets
Omdat de gemeente het belangrijk vindt om deze voorzieningen aan te bieden, is besloten ook een duofiets beschikbaar te stellen aan haar inwoners. Binnenkort wordt daarom een fiets overhandigd aan Zorg@huis in Froombosch. Deze instantie gebruikt de fiets zelf en leent in samenwerking met het sociaal team van de gemeente de fiets uit aan inwoners van Midden-Groningen.
‘Iedereen de kans om mee te doen’
,,In Midden-Groningen stellen we de inwoner centraal en geven we iedereen de kans om mee te doen. Het beschikbaar stellen van een driewieler en duofiets is daar een mooi voorbeeld van. We ondersteunen maatschappelijke initiatieven om inwoners fit en gezond te houden en als er drempels zijn waarom dit niet lukt zoeken we naar oplossingen om deze weg te nemen”, geven de wethouder Annemiek Hoesen en Evert Offereins aan.







