Ook de rockband Bintangs komt naar het beachfestival in Veendam.
Ook de rockband Bintangs komt naar het beachfestival in Veendam.

Festival Bog on the Beach in Borgerswold

Algemeen

VEENDAM - Op het strand bij het Koetshuis in Borgerswold wordt zaterdag 20 en zondag 21 juli het tweedaags festival Bog on the Beach gehouden, georganiseerd door Bogdike Veendam. 

In navolging van het succes van de eerste editie organiseert Bogdike dit jaar opnieuw een festival op het strand in Borgerswold. Ditmaal duurt het festival twee dagen. 

Zaterdag

Het programma start zaterdag 20 juli met de Groninger band Soul Vibration. Vier zangeressen, een blazerssectie, ritmesectie, pianist, bassist, gitarist en een drummer: samen vormen ze een 12-koppige soulformatie die van het podium af swingt. Daarna is het de beurt aan Los Cascos, met een mix van Latin- en popmuziek. De avond wordt ingevuld door de 7-koppige coverband Cover the Cage. Deze veelgeboekte band neemt het publiek mee in een muzikale rollercoaster vol guilty pleasures, de grootste hits en gillende gitaren. DJ Geert draait passende muziek tijdens de op- en afbouw van de bands. Het zaterdagse programma is van 16.00 tot 00.00 uur. 

Zondag

De tweede dag van het festival loopt van 15.30 tot 221.00 uur. Bluesband Left Hand Freddy trapt deze dag af. Al sinds begin de jaren negentig is hij een begrip in de bluesscene in Nederland en daarbuiten. Daarna, rond 17.45 uur, is het de beurt aan The Veldman Vintage Project onder leiding van Gerrit Veldman. Dit optreden is tribute aan de periode van 1965 tot 1975. Van Jimi Hendrix tot The Rolling Stones en van Cream tot CCR en Rory Gallagher. Als afsluiter wordt er opgetreden door de rockband Bintangs, al sinds 1961 (!) actief. De band is onder leiding van oprichter Frank Kraaijenveld nog altijd springlevend. De band staat bekend om de authentieke, eerlijke en energieke muziek en brengt een mix van blues, rock, ballads en rhythm en blues. Dj’s (én Bogdikers) Huub en Gerard draaien tussen de optredens door.

De locatie bij het strand wordt ingericht als festivalterrein met horeca en is op beide dagen vrij toegankelijk. Parkeren rondom het terrein uitsluitend in de vakken, hierop zal worden gehandhaafd.